DAİRESEL KALIPLAR

DAİRESEL KALIPLAR

Dairesel Kalıplar- ÖZGÜN firmasının kalıp sistemi; depolar, ambarlar, giriş rampaları ve her türlü eğrisel yapıyı, mükemmel derecede düz ve dairesel sonuç sağlayacak şekilde yapmaya olanak verir.

İkizkenar yamuk şeklinde bir kirişten ve 18 mm’lik kontrplaktan (plywood) oluşan, saplamalarla karşılıklı olarak monte edilen modüller, 1,5 metreden başlayan yarıçaplara erişmeye olanak verir.

Modüllerin kullanıldığı tek bir sistemle, şantiyenin gerekli kıldığı tüm yarıçaplar basit ve hızlı bir şekilde elde edilir.

Betonarme perdelerde beton dökümünü sağlar. Değişken çaplarda dairesel perdelerin bulunduğu projeler için tasarlanmış sistem olan Ayarlanabilir Kalıp Sistemi farklı çaplara kolaylıkla uyum sağlar. İşçilikten ve maliyetten tasarruf sağlar. Şantiyede ilk kez oluşturulan panolar, farklı çaplı perdelere söküm yapılmadan adapte edilir. Farklı çaplarda olan perdelerin dökümlerinde ankraj milleri sabit kalır. Plywood yüzeyi delinmesi ihtiyacı olmaz. Baraj, arıtma tesisi, havuz vb. gibi su yapılarda dairesel perde kuşakları kullanılır. Böylece betonda bulunan delik sayısı azaltılır. Su sızıntısının önüne geçilmiş olur.

ÖZGÜN firması  beton kalıpları beton yapılarda kolon ,kiriş kesitlerinin yuvarlak, elips,altıgen vb… formlarda çıkarılabilmesi için çelik beton kalıpları kullanılmaktadır. Cnc lazer sac kesim veya abkant silindir makinaları ile yarım parçalı demonte kalıp imalatıda yapılabilmektedir.

Ayarlı Dairesel Perde Kalıbı, ayar milleri sayesinde değişken çaplardaki farklı projelere rahatlıkla adapte edilebilir. İşin Başında oluşturulan panolar iş sonuna kadar demonte edilmeden rahatlıkla kullanılabilir.

Rahat bir çalışma alanı ve işçilerin güvenli bir şekilde çalışmasına olanak sağlar. Beton yüzeyinde düzgün, temiz ve deformasyonsuz bir sonuç elde edildiği için sıvaya gerek kalmaz.

Galeri