İSKELE SİSTEMLERİ İSKELE SİSTEMLERİ İSKELE SİSTEMLERİ

İSKELE SİSTEMLERİ

iskele Sistemleri

Yıldız İskele sistemi

Geniş açıklıklar ve ağır yükler için taşıma kapasitesi yüksek bir iskele sistemidir.

Özel bükülmüş saclar dikey ve yatay elemanlara kaynaklıdır. Sistem bu saclar arasına çakılan kama ile sabitlenir. Standart tip ve Ağır tip olmak üzere beton basıncına göre değişen 2 tipi vardır.

Masa Tipi İskele sistemi

Masa tipi kalıp altı iskele sistemi; büyük yükseklikler ve ağır yükler için dizayn edilmiştir. Sistem; ana çerçeve, çapraz elemanlar, krikolar ve bunları birbirine bağlayan aksesuarlardan oluşur. Az sayıda elemanlardan oluşması, iskele kurulumunun kolay ve hızlı olmasını sağlar.

Sistemin temel elemanı olan ana çerçeveler, farklı ölçülerde imal edilebilebilir, böylece projenize uygun yükseklikler kolay bir şekilde çözülebilir.

Ana çerçeveler çapraz elemanlar vasıtası ile birleştirilir. Çapraz elemanların ölçüsü beton kalınlığına göre değişebilir.

1 adet masa modülü; masa taşıma arabaları ile taşınır ve kaldırma aparatı kullanılarak vinç ile kaldırılabilir.

CUPLOCK iskele sistemi

Cuplock tipi kalıpaltı iskele; her türlü döşeme sisteminde (mantar, asmolen, kirişli…) kullanılan ideal bir sistemdir. Kolay depolanması, kurulumu ve yüksek yük taşıma kapasitesi ve farklı projelere kolay adapte edilmesiyle diğer iskele sistemlerine nazaran daha çok tercih edilmektedir

Dikey elemanlarda 100 cm veya 50 cm aralıklı çanaklar bulunmaktadır. Bu sayede yatay bağlantı noktaları için alternatifler çoğalmaktadır. Farklı kotlar barındıran projeler için hem ekonomik hem de pratik bir çözüm sunmaktadır.

Dikey elemanda sabit alt çanak ve hareketli üst çanak bulunmaktadır. Yatay elemana kaynaklı sfero döküm badem alt çanağa geçirilir ve üst çanak bir çekiç yardımıyla döndürülerek çakılır. Böylece bademli yatay elemanlar ile fincanlı dikey elemanlar rijit bir şekilde kilitlenmiş olur.

Aynı elemanları kullanarak cephe iskelesi yada merdivenli kule oluşturabilirsiniz. Böylece tek tip malzeme ile şantiyenizin hem kaba hem de ince işçiliğini tamamlayabilme olanağı sunar.

Ağır Tip Cuplock İskele Aç-Kapa Menfezleri gibi oldukça yüksek yük taşıma kapasitesi gerektiren projelerde de güvenle kullanılan bir sistemdir.

Alt tarafına yapılan tekerlekli araba sayesinde yürüyebilen bir kalıp halini alır.

iskele sistemi  ihtiyacınızda özgün kalıp ve iskele ile irtibata geçiniz …

Galeri